Symposion

Rejestracja »
XXII Kongres Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego
pl en

List powitalny

   

Szanowni Państwo,

 

           reumatologia współczesna szybko zmienia swoje oblicze. Ostatnia dekada przyniosła nowe metody diagnostyczne i leki, a przede wszystkim liczne, sukcesywnie uaktualniane schematy zalecanego postępowania lekarskiego. Niewątpliwie jest to korzystne dla naszych chorych, chociaż nowości dotyczą tylko niektórych chorób, a leczenie w znacznym stopniu pozostaje objawowe. Choroby reumatyczne uparcie bronią swoich tajemnic i mimo wielu zachodzących zmian, w praktyce klinicznej często stajemy wobec problemów trudnych, a czasami nierozwiązywalnych.

 

            Wszystko to sprawia, że mimo pełnego kalendarza naukowych spotkań reumatologów, możemy mieć nadzieję, iż XXII Kongres Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego będzie okazją do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na niektóre pytania, jakie rodzi codzienna praca lekarza. Jesteśmy przekonani, że zachodzące zmiany mocniej wskazują na potrzebę integracji naszej specjalności z innymi dziedzinami medycyny, a także uzasadniają konieczność całościowego spojrzenia na chorego. Co więcej, coraz łatwiejszy dostęp do informacji naukowej, licznie ogłaszane wytyczne, rekomendacje i zalecenia rodzą potrzebę wspólnej rozmowy i naukowej dyskusji.

 

         Gorąco zapraszamy do Katowic, wierząc, że kolejny Kongres Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego będzie nie tylko wielkim świętem reumatologii polskiej, umożliwi zapoznanie się z nowościami, ale przede wszystkim stanie się okazją do osobistego spotkania. W odrębnych sesjach spotkają się pracownicy ochrony zdrowia zajmujący się pacjentami z chorobami reumatycznymi oraz reprezentanci stowarzyszeń chorych.

 

            Wyrażamy nadzieję, że w Katowicach nie zabraknie nikogo zainteresowanego reumatologią, a każdy uczestnik będzie mógł odczuć tradycyjną śląską gościnność.           

   

Piotr Wiland
Prezes
Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego 

Eugeniusz Józef  Kucharz
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Prezes-elekt
Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego

 

 Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy!

 

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich uczestników XXII Kongresu Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego na II Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, który odbędzie się w dniu 04/09/2014 r. o godz. 18:00 w Parku Chorzowskim. Organizatorem akcji i biegu jest Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, którego partnerem i  sponsorem w tym wydarzeniu zostały ponownie portal edukacyjny dla pacjentów „Poruszyć Świat” oraz firma AbbVie Polska.

W ubiegłym roku w Sopocie podczas IV Krajowych Spotkań Reumatologicznych miała miejsce I edycja Biegu, co spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników i zaowocowało dużą frekwencją. Czynny udział reumatologów, zarówno w biegu, jak i marszu to najlepsze świadectwo tego, że promocja zdrowego trybu życia jaką staramy się zaszczepić naszym pacjentom nie jest tylko teorią.

Bieg jak w ubiegłym roku będzie zwieńczeniem akcji promocyjnej odbywającej się przez cały dzień w Parku Chorzowskim, której zadaniem będzie uświadomienie społeczeństwu problemów pacjentów cierpiących na zapalne choroby reumatyczne w Polsce. Jednym z ważnych celów akcji będzie pokazanie jak ważna jest wczesna diagnoza takich chorób jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa czy toczeń rumieniowaty układowy, która umożliwia szybkie rozpoczęcie właściwego i skutecznego leczenia. Chcemy poprzez akcje podnieść wrażliwość społeczną na problemy reumatologii w Polsce, pokazać, że jest to jedna z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się specjalizacji na świecie, której finansowanie przynosi ogromne korzyści obywatelom i ich państwu.

W dniu 04/09/2014 r. w Parku Chorzowskim ustawiony zostanie namiot „Poruszyć Świat”, w którym będzie prowadzona akcja edukacyjna. Zakończeniem akcji będzie II Bieg „Move Improve – Ruch Usprawnia”, w ramach którego uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km biegu lub 2,5 km marszu z kijami „nordicwalking” (kije będą zapewnione przez organizatora). Ponownie przede wszystkim liczy się uczestnictwo a nie wynik ale oczywiście zdrowej rywalizacji także nie zabraknie, co pokazał ubiegłoroczne zawody. To co dla większości z nas, zdrowych i sprawnych osób, jest niewielkim wysiłkiem, dla pacjentów może być trudnym wyzwaniem. Pokażmy, że stać nas na to! Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal. Pomiar czasu na trasie będzie odbywał się elektronicznie za pomocą specjalnych chipów. Będzie więc możliwość poznania swojego dokładnego czasu. Mamy nadzieję, że dla części uczestników będzie to początek powrotu do systematycznego uprawiania sportu.

W celu sprawnej organizacji biegu rejestracja wszystkich chętnych odbywać się będzie drogą elektroniczną poprzez specjalnie dedykowaną temu wydarzeniu stronę internetową, do której link znajduje się na stronie konferencji. Zapisy na bieg i marsz dokonywane będą za pośrednictwem tej samej strony (przy rejestracji należy wybrać opcję zawodów). Adres mailowy nie jest wymagany przy rejestracji. Bieg ma charakter zamknięty, co oznacza, że mogą w nim brać udział przede wszystkim uczestnicy, którzy mają opłacony udział w kongresie. Organizator zastrzega sobie prawo umożliwienia udziału w wydarzeniu zaproszonym osobom, które nie są uczestnikami kongresu. Brak rejestracji elektronicznej przed biegiem nie wyklucza uczestnictwa ale organizator w takim przypadku może nie zapewnić koszulki i medalu pamiątkowego. Uczestnik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z wydarzeniem.

Uczestnicy Kongresu zostaną przetransportowani na miejsce Biegu z hoteli autokarami zapewnionymi przez organizatora. Dokładne informację dot. miejsca odjazdu autokarów i godziny odjazdów zostaną podane w późniejszym terminie. Wszystkie szczegółowe informacje będzie można uzyskać w dniu 04/09/2014 r. w trakcie Kongresu na stoisku Abbvie Polska, gdzie będą wydawane pakiety startowe dla uczestników.

Zachęcamy do rejestracji. Do zobaczenia na biegu!


  

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Biegu

Dr n med. Marcin Stajszczyk

Prezes PTR

Prof. dr hab. Piotr Wiland

Abbvie Polska

Łukasz Lubina

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys