Symposion

Rejestracja »
pl en

List powitalny

Szanowni Państwo!

 

W dniach 25-27 września 2014 r. gastroenterolodzy spotkają się na XVI Kongresie Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii we Wrocławiu. Będzie to z pewnością kolejne liczące się wydarzenie w życiu naukowym środowiska lekarskiego. Dołożono sporej staranności w przygotowaniu programu naukowego adresowanego do lekarzy różnych specjalności, którzy w codziennej pracy zajmują się badaniami podstawowymi oraz diagnostyką i leczeniem chorób układu trawiennego. Jako wykładowcy wystąpią wybitni polscy oraz zagraniczni naukowcy i praktycy. W celu poprawy współpracy z polskimi lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej przygotowano całodniową sesję dedykowaną lekarzom rodzinnym. Wykłady o dużym interdyscyplinarnym i praktycznym znaczeniu dostępne będę w czasie Kongresu w specjalnym numerze miesięcznika Terapia. Bogaty jest również program sesji satelitarnych organizowanych przez firmy farmaceutyczne. Kongres poprzedzi jednodniowy kurs organizowany przez European Association for Gastroenterology, Endoscopy and Nutrition. Mamy nadzieję, że zyska on, tak jak to było w latach poprzednich, wysoką ocenę uczestników. Zapraszamy do Wrocławia wszystkich zainteresowanych tematyką Kongresu. W szczególności zapraszamy młodych członków naszej medycznej społeczności, dla których Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii ufundował nagrody oraz wyróżnienia za najlepsze prace prezentowane w sesjach plakatowych.

Wrocław to nie tylko nowoczesne, przyjazne dla gości miasto, ale również duży i ważny punkt na mapie Europy Środkowej, którego historia przez ponad 1000 lat kształtowana była przez ludzi różnych narodowości. Dowody ciekawej historii miasta i jego mieszkańców znajdziecie Państwo zwiedzając Wrocław. Ostrów Tumski, Arsenał Miejski, Panorama Racławicka, Zamek Królewski, Hala Stulecia z Parkiem Szczytnickim, Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz magiczny Rynek Główny to miejsca, które warto zobaczyć i do których chętnie się wraca.

Wrocław był i jest ważnym ośrodkiem akademickim. Ośmiu laureatów Nagrody Nobla jest związanych z Uniwersytetem Wrocławskim lub Dolnym Śląskiem. Również wrocławianie z urodzenia lub z wyboru zapisali się trwale w historii medycyny. W tym mieście pracowali m.in. Alois Alzheimer, Rudolf Heidenhain, Oskar Minkowski, Albert Neisser, Richard Pfeiffer, Klemens Pirquet, Jan E. Purkynê, Jan Mikulicz-Radecki, Karl Wernicke, Tadeusz Baranowski, Wiktor Bross, Ludwik Hirszfeld, Edward Szczeklik i wielu innych światowej sławy lekarzy.

W czasie Kongresu we Wrocławiu pojawi się szereg nowych rozwiązań i propozycji organizacyjnych, które, jeżeli znajdą akceptację, z pewnością staną się stałymi elementami kolejnych spotkań.

Naszym i wypróbowanego partnera organizacyjnego firmy Symposion pragnieniem jest, żeby wrześniowy pobyt we Wrocławiu był przez uczestników XVI Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii wspominany jako pożytecznie i miło spędzony czas. 

   
   

prof. Leszek Paradowski

Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
XVI Kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

Zespół Katedry i Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii
Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu 

 
   
   
   
   

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys