Symposion

Rejestracja »
pl en

Wydarzenia towarzyszące

Koncert - Recital Zbigniewa Zamachowskiego   

   

                           Partner:

Data: 25 września 2014, godz. 20.00

     

Miejsce: Sala Amfiteatralna,
            Wrocławskie Centrum             Kongresowe
  

Wstęp na podstawie zaproszeń, które otrzymają Państwo w Biurze Kongresu.

 

Recital Zbigniewa Zamachowskiego, aktora teatralnego i filmowego, to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji.
 

W koncercie znajdują się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego  (m. in. Credo życiowe, W małym miasteczku) oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Wasowskiego, Przybory, Młynarskiego, Korcza, Nohavicy, Dębskiego, Satanowskiego, Stachury, Bukartyka i wielu innych. Wykonawca śpiewa też utwory pochodzące z przedstawienia Teatru Syrena Zamach na MoCarta.
 

W recitalu Zbigniewowi Zamachowskiemu towarzyszyć będzie pianista, kompozytor i aranżer – Roman Hudaszek.   

     

Zbigniew Zamachowski – aktor filmowy i teatralny, autor muzyki i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Lubiany przez publiczność i uznawany przez krytykę kompozytor. Ma na swoim koncie wiele ról zarówno w filmie, jak i w teatrze. Aktor bardzo wszechstronny, sprawdzający się w każdym repertuarze. 

Od początku swojej kariery związany był z estradą – w czasie studiów występował z poznańskim kabaretem TEY. W 1980 roku zdobył II nagrodę na festiwalu w Opolu za wykonanie swojej autorskiej piosenki, wielokrotnie brał udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wykonywał piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, utwory Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Turnaua, a także swoje własne kompozycje do tekstów autorskich. W 1989 roku zagrał w muzycznym przedstawieniu Magdy Umer i Jeremiego Przybory Zimy żal, zaś w 1993 roku występował w Teatrze Rampa z popularnym spektaklem muzycznym Big Zbig Show

Na dużym ekranie zadebiutował w 1981 r. w Wielkiej majówce Krzysztofa Rogulskiego, gdzie jako amator wystąpił we wspaniałej roli Ryśka. Po tym filmie Zbigniew Zamachowski zdecydował, że będzie zdawał do szkoły filmowej. 

Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza (Pułkownik Kwiatkowski, Zawrócony, Sława i chwała), Krzysztofa Kieślowskiego (Dekalog 10, Trzy kolory: Biały) oraz Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hassa, Jacka Bromskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego.

Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Aktor obecnie pracuje w Teatrze Narodowym oraz znajduje czas na działalność pedagogiczną – jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.

     

   Spotkanie Towarzyszące*

   

                           Partner:

Data: 26 września 2014, godz. 20.00 

          

Miejsce: Hala Stulecia 

W programie kolacja oraz koncert zespołu Elektryczne Gitary. 

Wstęp na spotkanie na podstawie dodatkowych zaproszeń.
Koszt udziału w spotkaniu: 150 zł. 

 

Twórczość Elektrycznych Gitar opiera się na tradycji polskiej piosenki autorskiej z wykorzystaniem pastiszu rocka, elementów kabaretu, poezji, jazzu i bluesa. Większość repertuaru zespołu to piosenki z wieloznacznym tekstem wykonywanym z oszczędną oprawą muzyczną. Elektryczne Gitary znane są także z piosenek filmowych, grupa zajmuje się również muzyką ilustracyjną, piosenkami innych, nieco zapomnianych polskich autorów, oraz własnymi wersjami przebojów zagranicznych. 

Historia Elektrycznych Gitar dzieli się kilka okresów. Lata 1977–1984 to czas pisania piosenek i amatorskiego muzykowania kilku znajomych w liceum i na studiach. Od 1985 do 1989 ponownie zbierali się oni w różnych składach, wykonując te utwory w konwencji rockowej, sporadycznie pojawiając się na estradzie. W roku 1990 grupa przyjęła obecną nazwę i rozpoczęła starania o promocję. Dzięki emisjom radiowym zespół zdobył uznanie, zaczął regularnie koncertować i wydawać płyty. Od tego czasu jest stale obecny w polskiej popkulturze.

Do chwili obecnej zespół sprzedał ponad 1,5 mln płyt, z czego cztery tytuły osiągnęły status płyty platynowej.

Elektryczne Gitary zagrały około 1000 koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii, a takie utwory jak: Jestem z miasta, Włosy, Dzieci wybiegły, Kiler czy Co ty tutaj robisz przeszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

 

* Spotkanie Towarzyszące jest imprezą fakultatywną, na którą obowiązują oddzielne zaproszenia, nie zawierające się w opłacie fee.

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys