Symposion

Rejestracja »

Wydarzenia towarzyszące

Koncert Inauguracyjny

Data: 13 września 2013, godz. 20.00

Miejsce: Hotel Król KazimierzUsłyszymy pełne uroku i magii lat 30-tych przeboje z repertuaru Hanki Ordonówny, Jana Kiepury, Eugeniusza Bodo. Utwory, m.in. "Na pierwszy znak", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "W starym kinie", które wspominamy z sentymentem z czarno-białych projekcji wykonają dla nas toruńscy muzycy Magdalena Cysewska, Michał Hajduczenia oraz Marek Kamola.

RECITAL POLSKIEJ PRZEDWOJENNEJ PIOSENKI FILMOWEJ 

 

 

Spotkanie Towarzyskie

Data: 14 września 2013, godz. 20.00

Kolacja: Dom Architekta SARP (ul. Rynek 20, Kazimierz Dolny)

Koncert: Rynek


WIECZÓR NEAPOLITAŃSKI - KONCERT TRZECH TENORÓW
 

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w sobotnim spotkaniu towarzyskim, który spędzimy na pięknym kazimierskim rynku. W programie spotkania najpiękniejsze melodie operetkowe, musicalowe, duety i piosenki w wykonaniu trzech polskich tenorów:


BOGUSŁAW MORKA
Polski śpiewak tenor, solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Swoją karierę wokalną rozpoczynał jako student Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie śpiewu profesora Michała Szopskiego, debiutując w 1984 roku na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, rolą Artura w "Łucji z Lamermoor". Obdarzony niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie i szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu - uważany jest przez znawców tej sztuki za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta.


JAN ZAKRZEWSKI
Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Był solistą Opery Wrocławskiej i Opery w Bielefeld (Niemcy). Obecnie współpracuje z Operą Krakowską i Warszawskim Teatrem Operowym. Jest laureatem wielu konkursów, m.in. zajął I miejsce na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie. Występował na scenach operowych w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. W swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe.


KRZYSZTOF MARCINIAK
Karierę wokalna rozpoczął w roku 1982 zdobywając pierwsze miejsce na Konkursie Wokalnym organizowanym przez Akademię Muzyczną w Łodzi. W roku 1988 ukończył Wydział Wokalno-Aktorski tej uczelni w klasie prof. Adama Dulińskiego i uzyskał dyplom z wynikiem bardzo dobrym. Już w czasie studiów występował  w przedstawieniach premierowych w Teatrze Wielkim w Łodzi m.in. jako Damazy w „Strasznym dworze" Stanisława Moniuszki, Bojomir w „Zamku na Czorsztynie" Karola Kurpińskiego czy w tytułowej roli Dyrektora teatru Wofganga Amadeusza Mozarta. W roku 1988 związał się z Operą i Operetką w Szczecinie i do 1992 roku był czołowym solistą tego teatru. W roku 1992 wrócił do rodzinnego miasta i został pierwszym tenorem Teatru Muzycznego w Łodzi.

Artystom będzie towarzyszył trzy osobowy zespół.

 

W programie największe przeboje i wiązanki włoskie:

  • „O SOLE MIO”,
  • „MAMMA”,
  • „TORNA E SORRENTO”,
  • „TORNA PICINA MIA”, „VOLARE”,
  • „OCH MARI MARI”,
  • „AMORE CANTO”,
  • „CHITARRA ROMANA”,
  • „ARRIVEDERCI ROMA”,
  • ,,CIAO BAMBINO”.

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys