Symposion

Rejestracja »
VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Nowoczesna Pediatria”

List powitalny

 

Już po raz siódmy w imieniu Komitetu Naukowego mam wielką przyjemność zaprosić Państwa na VII Ogólnopolską Konferencję „Nowoczesna Pediatria” w Poznaniu, podczas której postaramy się jak zawsze wyjść na przeciw Państwa oczekiwaniom, pozostając wiernym dotychczasowym założeniom dostarczania najnowszych informacji, konkretnych, gotowych do natychmiastowego użycia w codziennej praktyce, mający zwięzły i jasny charakter.

Zaufanie jakim nas Państwo co roku obdarzają powoduje, że wszyscy wykładowcy z wielką przyjemnością i entuzjazmem deklarują chęć podzielenia się najnowszą wiedzą w konkretnych dziedzinach pediatrycznych i pokrewnych.

Spotkanie odbywa się w szczególnej, prawie rodzinnej atmosferze, potęgowanej faktem coraz lepszego wzajemnego poznania się wykładowców i uczestników oraz możliwością wielu bezpośrednich wzajemnych kontaktów.

W tym roku skupimy się na bardziej warsztatowym sposobie prezentacji, który będzie obejmował kontynuację kursu szczepionkowego (IV edycja), warsztaty antybiotykowe i warsztaty priobiotykowe. W innych sesjach poruszymy nadal aktualny problem stomatologii i dermatologii wieku dziecięcego, jak również przybliżymy w sposób praktyczny zagadnienia aerozoloterapii w chorobach alergicznych i infekcyjnych górnych dróg oddechowych.

Ponadto przedstawimy zagadnienia związane z leczeniem zakażeń dróg oddechowych oraz przedstawimy w sposób niezmiernie praktyczny zasady interpretacji badań laboratoryjnych dokonywanych z zastosowaniem automatycznych urządzeń analitycznych.

W ciekawej sesji poświęconej postępowaniu z dzieckiem maltretowanym podamy Państwu najnowsze sposoby reagowania i postępowania w tych przypadkach oraz przedstawimy również ważne zagadnienia trudności szkolnych występujących u dzieci leworęcznych.

Miejscem obrad będzie jak co roku Centrum Kongresowe Międzynarodowych Targów Poznańskich, które po całkowitej przebudowie zapewnia obecnie bardzo dobre warunki dla odbywania się Konferencji.

Zapraszając Państwa bardzo serdecznie do Poznania i ciesząc się na wspólne spotkanie w okresie pieczenia tradycyjnych rogali świętomarcińskich, które będziemy mieli okazję spróbować, pragnę jak co roku zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby w trakcie Konferencji panowała miła, pełna życzliwości atmosfera, wynikająca z radości „bycia razem”.

prof. dr hab. n. med. Wojciech Służewski
Kierownik III Katedry Pediatrii Wydziału Lekarskiego I
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys