Szanowne Koleżanki i Koledzy, Drodzy Przyjaciele,
w imieniu Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz własnym mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Szkoła, z mojej inicjatywy, została powołana do życia w 2007 roku, w celu skoordynowanego spełniania założeń programowych Towarzystwa dotyczących konieczności przeprowadzania edukacji podyplomowej. Najważniejszymi grupami docelowymi dla Szkoły PTA są lekarze specjaliści medycyny rodzinnej, pediatrii, chorób wewnętrznych, alergologii oraz inni lekarze zainteresowani zaburzeniami i chorobami alergicznymi. Wysoki poziom merytoryczny Szkoły gwarantuje opieka naukowa Zarządu Głównego oraz Rady Naukowej PTA.
Mam nadzieję, że poruszana problematyka oraz praktyczny charakter zajęć zachęcą Państwa do aktywnego udziału w Podyplomowej Szkole Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Do zobaczenia! Uczestnictwo w Podyplomowej Szkole Polskiego Towarzystwa Alergologicznego to przede wszystkim możliwość zdobywania wiedzy od najwybitniejszych specjalistów w kraju, przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi multimedialnych, zapewniających praktyczny charakter zajęć.
Z poważaniem
prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna
Dyrektor Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Alergologicznego
Piotr Kuna, prof. zw. dr hab. n. med., Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii i II Katedry Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz, nauczyciel akademicki, naukowiec i menadżer zdrowia. Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Doktoryzował się w 1987 roku, habilitacja w 1994 roku, w 1998 roku, otrzymał tytuł naukowy profesora medycyny, odbył liczne zagraniczne staże naukowe i medyczne w Niemczech, Szwecji i w USA. Prof. Kuna jest członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych i lekarskich, współpracownikiem redakcji medycznych i redaktorem czasopism naukowych (opublikował ponad 700 doniesień i prac naukowych). Prace naukowe w zakresie alergologii, pulmonologii, chorób wewnętrznych i immunologii klinicznej. Należy do ekskluzywnego grona 100 najczęściej cytowanych na świecie polskich naukowców. Poza uczelnią zajmował stanowiska konsultanta wojewódzkiego w zakresie alergologii, chorób wewnętrznych, Wiceprezydenta Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Sekretarza i Prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Pełni funkcję Przewodniczącego Rady Naukowej Fundacji Polpharmy. Za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania w ochronie zdrowia otrzymał wiele wyróżnień w tym tytuł menadżera roku. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego, którym kieruje od wielu lat uznawany jest w ogólnopolskich rankingach za najlepszy szpital kliniczny w Polsce. Posiada liczne zainteresowania i pasje, które można podsumować w kilku słowach - lubi aktywnie i intensywnie żyć.