XVII Wrocławska Wiosna (2013 r.)

W dniu  6 kwietnia br. we wrocławskim hotelu Mercure Wrocław Centrum odbyła się konferencja XVII Wrocławska Wiosna Gastroenterologiczna. Organizatorami konferencji byli: Katedra i Klinika Gastroenterologii i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz firma SYMPOSION z Poznania.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego był Pan Profesor Leszek Paradowski.

Wydarzenie zgromadziło 230 Uczestników.

Intensywny dzień obrad obfitował w zagadnienia szczególnie istotne z punktu widzenia współczesnej gastroenterologii. Przedstawione zostały tematy dotyczące niedokrwistości z niedoboru żelaza w nieswoistych zapaleniach jelit, omówiono alergię i nietolerancję pokarmową, polipy ząbkowane, markery w nieswoistych zapaleniach jelit. Wiele uwagi poświęcono również porfirii jako rzadko rozważanej przyczynie bólów brzuch. Ostatnia sesja w całości poświęcona była nowościom w dziedzinie gastroenterologii. Nie zabrakło w niej ciekawych i poszukiwanych przez gastroenterologów zagadnień, m. in. budząca wiele wątpliwości choroba refluksowa, stłuczeniowe choroby wątroby, omówiono nadzór oraz opiekę lekarską nad pacjentem chorującym za przewlekłe zapalenie trzustki, przedstawiono nowe wytyczne ECCO we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego. Pan profesor Leszek Paradowski wraz z Panią profesor Barbarą Iwańczak zaprezentowali wnioski wynikające z danych epidemiologicznych dotyczących IBD.

 

W opinii zarówno uczestników, jak i Komitetu Naukowego i Organizacyjnego spotkania, pod przewodnictwem Profesora Leszka Paradowskiego – Wrocławską Wiosnę zaliczamy do wyjątkowo udanych pod względem naukowym, jak i organizacyjnym.

Wierzymy, że dobra atmosfera, która towarzyszyła Konferencji, na długo pozostanie w pamięci wszystkich biorących w niej udział.

Głównym Partnerem Konferencji była firma KRKA. 

Serdecznie Państwu dziękujemy za tak liczny oraz aktywny udział w Konferencji.

Zespół SYMPOSION