XIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych (2011.)

2–4 września br. w Kazimierzu Dolnym odbyła się XIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Alergologów, Pneumonologów i Immunologów Klinicznych "Od immunologii klinicznej do praktyki alergologicznej i pulmonologicznej", nad którą honorowy patronat objął JM Profesor Andrzej Książek, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Konferencji przewodniczył Pan Profesor Andrzej Emeryk.

W programie spotkania znalazły się – wygłoszone przez najlepszych polskich wykładowców – sesje dotyczące m.in.: immunologii klinicznej, immunoterapii, aerozoloterapii, nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych w alergologii i pneumonologii, szczepień ochronnych u chorych z chorobami alergicznymi. Sporo miejsca zajęła także tematyka alergicznego nieżytu nosa, astmy oraz B-2 mimetyków w astmie i POChP.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty o nowelizacji prawa farmaceutycznego oraz spirometryczne i nebulizacyjne.

Konferencji towarzyszył Wieczór klezmerski, którego główną gwiazdą był zespół KROKE oraz akcja charytatywna na rzecz spalonej szkoły w Kazimierzu Dolnym, podczas której można było kupić los-cegiełkę.

 

W konferencji uczestniczyło 440 osób, a Głównym Partnerem spotkania była firma GlaxoSmithKline.