VI Ogólnopolska Konferencja Kontrowersje w Pediatrii (2013 r.)

1-2 lutego odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Kontrowersje w Pediatrii

Konferencja zorganizowana została w Audutorium Maximum UJ w Krakowie pod przewodnictwem naukowym prof. Jacka J. Pietrzyka, kierownika Katedry Pediatrii i Kliniki Chorób Dzieci Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii UJ CM. Tematyka konferencji obejmowała kwestie zaburzenia drożności krtani, zaparć, pierwszorazowych drgawek, diet restrykcyjnych oraz suplementacji witamin i minerałów u dzieci.

 

Nowością w formule konferencji był dzień międzynarodowych obrad, który w całości poświęcony został kontrowersjom w neonatologii – „Current Controversies in Neonatology”. Zaproszeni z całego świata, cenieni specjaliści neonatolodzy i chirurdzy dziecięcy, zaprezentowali odmienne stanowiska wobec najbardziej problematycznych kwestii w diagnostyce i terapii chorób noworodków i wcześniaków: martwiczego zapalenia jelit, dysplazji oskrzelowo – płucnej, przetrwałego przewodu tętniczego, a także dylematów związanych z tlenoterapią noworodka.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się sesja interaktywna. Taka forma uczestnictwa w wykładach bardzo pozytywnie została przyjęta oraz zaopiniowana przez lekarzy, którzy nie szczędzili miłych słów w wypełnianych ankietach.

Wierzymy, że dobra atmosfera, która towarzyszyła Konferencji, na długo pozostanie w pamięci wszystkich biorących w niej udział. Mieliśmy zaszczyt gości 602 osoby.

Główni Partnerzy Konferencji: AstraZeneca, Baxter oraz Pfizer.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy  Państwa na VII odsłonę Kontrowersji w Pediatrii, która odbędzie się w Krakowie 31 stycznia-01 lutego 2014 r. 

 

Relacje z poprzednich edycji Kontrowersji w Pediatrii:

2011 r.

2012 r.

 

 

Zespół Symposion