V Jesienne Spotkanie Kardiologów (2012 r.)

Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy za udziału w V Jubileuszowym Spotkaniu Kardiologów w Poznaniu pod przewodnictwem Pana Profesora Stefana Grajka.

Jesienne Spotkanie Kardiologów w Poznaniu odbyło się po raz piąty - a zatem mały jubileusz. Tym razem wiodącymi tematami były choroby krążenia u kobiet ciężarnych oraz niedomykalność zastawki mitralnej. Każdemu z powyższych tematów poświęcone zostały dwie sesje, na których prowadzący eksperci rozwiali wiele wątpliwości i odpowiedzieli na szereg kontrowersyjnych pytań. Zostały również przedstawione najnowsze doniesienia dotyczące aktywności fizycznej i seksualnej oraz spożycia wina i czekolady przez osoby z chorobami krążenia. Wzorem lat ubiegłych przez dwa dni na sale obrad przekazywany był obraz z Pracowni Hemodynamicznych, gdzie przeprowadzano zabiegi interwencyjne. W oparciu o transmisje prowadzący przedstawili informacje o czwartej rewolucji w kardiologii interwencyjnej (stenty biodegradowalne) oraz omówili problemy związane z leczeniem wielopoziomowej miażdżycy tętnic, która stanowi prawdziwe wyzwanie kardiologii XXI wieku.

Podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy przygotowali spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla chorych, którym wszczepiono symulator lub kardiowerter/defibrylator. Spotkanie objęte zostało grantem edukacyjnym firmy Medtronic.

Wszyscy uczestnicy w pierwszym dniu konferencji (tj. 19 października) mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw grypie oraz pneumokokom z wykorzystaniem szczepionki polisacharydowej. Patronat nad punktem szczepień sprawowała firma Sanofi Pasteur.

Z poważaniem

Marcin Kuryłło

PR & Marketing Manager

Symposion