Rola alergii pokarmowej w patogenezie chorób przewodu pokarmowego (2014 r.)

750 osób wzięło udział w obchodach Jubileuszu pracy zawodowej Pana Profesora Macieja Kaczmarskiego
 

12 kwietnia w Białymstoku miała miejsce niezwykła konferencja zorganizowana z okazji jubileuszu pracy zawodowej Pana Profesora Macieja Kaczmarskiego – „Rola alergii pokarmowej w patogenezie chorób przewodu pokarmowego”. Konferencji towarzyszył uroczysty benefis, który obył się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
 

W konferencji wzięło udział 350 uczestników, oraz grono znamienitych gości  – przedstawicieli środowiska naukowego z całego Kraju oraz władz lokalnych.  Konferencji obok Prof. Macieja Kaczmarskiego przewodniczyli dr hab. Elżbieta Jarocka-Cyrta i Prof. Dariusz Lebenstein.
 

Wśród wykładowców i prowadzących sesję na Konferencji znaleźli się wybitni eksperci w dziedzinie pediatrii, gastroenterologii dziecięcej oraz alergologii, m.in.: Prof. Zbigniew Bartuzi, Prof. Krzysztof Buczyłko, Prof. Alicja Chybicka, Prof. Wojciech Cichy, Prof. Mieczysława Czerwionka-Szaflarska,  Prof. Barbara Iwańczak, Prof. Franciszek Iwańczak, Prof. Jerzy Kruszewski, Prof. Janina Piotrowska-Jastrzębska, Prof. Jerzy Socha i Prof. Krystyna Wąsowska-Królikowska.
 

Spotkanie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wszystkich na nim obecnych i zakończyło się owacją na stojąco.

 

Wieczorem w Operze  i Filharmonii Podlaskiej odbył się Benefis Profesora Macieja Kaczmarskiego będący pełnym wzruszeń i niesamowitych doznań artystycznych spotkaniem z Panem Profesorem, Jego historią z czasów młodości, a także Jego ulubioną muzyką – w wykonaniu Chórów i Orkiestry OiFP a także znamienitych solistów. Wykonane zostały ukochane przez Pana Profesora Kaczmarskiego utwory operowe, filmowe i piosenki. Nie brakowało elementów zaskoczenia a także licznych wzruszających momentów.
 

Licząca 750 miejsc Opera wypełniona była po brzegi, a życzeń i gratulacji dla Pana Profesora nie było końca. Benefis zaszczyciło znamienite grono wybitnych gości – przedstawicieli władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych, duchowieństwa, Prezesi Towarzystw Medycznych, Dyrektorzy Szpitali, Kierownicy Klinik a także przybyli licznie przedstawiciele rodziców pacjentów, kolegów ze szkolnych lat i czasów studenckich oraz uczestników Konferencji – lekarzy różnych specjalności.
 

Podczas Benefisu prowadzona była zbiórka publiczna na rzecz Hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi będącym pod opieką Fundacji „Pomóż im”. Dzięki benefisowi Pana Profesora Kaczmarskiego udało się zebrać darowiznę na rzecz Hospicjum w wysokości 28.014,27 złotych. Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom!
 

Dziękujemy bardzo za Państwa udział w tym niezwykłym wydarzeniu!

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji: