VII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieka Paliatywna (2011 r.)

W miniony weekend tj. 17–19 listopada br. we Wrocławiu odbyła się, gromadząc ok. stu uczestników, VII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieka paliatywna „Ból, cierpienie, umieranie a godność człowieka w aspekcie medycznym, etycznym, filozoficznym, społecznym”.

Spotkanie to, w gronie uznanych specjalistów z zakresu opieki hospicyjno-paliatywnej, pozwoliło na uaktualnienie „pogłębionej refleksji” nad rolą lekarza, pielęgniarki, psychologa, ludzi kultury i sztuki, duchownych i etyków wobec obecnych problemów ludzi u kresu życia.

Podczas konferencji omówiono zatem zagadnienia medyczne, ale także i te wybiegające poza tę dziedzinę. W programie znalazły się zatem następujące sesje: opieka paliatywna w chorobach przewlekłych; ocena i leczenie bólu; leczenie objawowe w opiece paliatywnej i hospicyjnej; dylematy społeczne, etyczne i prawne w opiece nad człowiekiem u kresu życia; jakość życia i filozofia osób będących u kresu życia; żywienie i leczenie w opiece paliatywnej; problemy medyczne w opiece paliatywnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o konferencji