II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Dotknij Pediatrii" (2014 r.)

Niezwykle ważne spotkanie pediatrów w Kazimierzu Dolnym


W dniach 30-31 maja 2014 r. w Kazimierzu Dolnym obyło się niezwykle ważne spotkanie z dziedziny pediatrii – II Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Dotknij Pediatrii”, która została połączona z sesją założycielską Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej. Spotkanie zgromadziło 272 uczestników, a wykłady konferencyjne prowadziło 12 wybitnych specjalistów z dziedziny pediatrii i pokrewnych z całej Polski.

Na szczególne podkreślenie zasługuje wyjątkowo bogaty oraz atrakcyjny merytorycznie program konferencji.  W programie tegorocznej edycji w znacznej części skupiono się na problemach pneumonologii dziecięcej, gdyż te zagadnienia stanowią trzon codziennych konsultacji pediatrycznych.  W trakcie zajęć warsztatowych można było dosłownie ,,dotknąć” problemów spirometrii i aerozoloterapii pediatrycznej, przedstawianych przez wybitnych specjalistów.

W spotkaniach z ekspertami wykładowcy odpowiadali na odwieczne dylematy, jakie mają pediatrzy w zakresie stomatologii dziecięcej, właściwego prowadzenia terapii niedokrwistości niedoborowej, czy posługiwaniu się tabelami określającymi normy wzrastania. Omawiano również, jak realizować kalendarz szczepień u dzieci z różnymi formami chorób o podłożu alergicznym.

Podczas konferencji powołano również Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej, do którego mógł wstąpić każdy uczestnik konferencji.

W opinii zarówno uczestników, jak i Komitetu Naukowego i Organizacyjnego spotkanie, któremu przewodniczył Pan Profesor Wojciech Służewski należało do wyjątkowo udanych pod względem merytorycznym oraz organizacyjnym.

Wierzymy, iż miła atmosfera spotkania na długo pozostanie w pamięci wszystkich osób biorących w nim udział!

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia:


 

Już dziś zapraszamy również na kolejną konferencję, nad którą kierownictwo naukowe sprawuje prof. Wojciech Służewski – VIII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej ,,Nowoczesna Pediatria” odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2014 r. w Poznaniu.

Zachęcamy do obejrzenia video zaproszenia na tę konferencję!: