I Ogólnopolska Neurologia Dzieci i Dorosłych (2013 r.)

Ważne wykłady i duża frekwencja na I Ogólnopolskiej Konferencji Neurologia dzieci i dorosłych

W dniach 13-14 grudnia w Poznaniu odbyło się niezwykle ważne wydarzenie dla środowiska neurologicznego – I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Neurologia Dzieci i Dorosłych – Jak choroby neurologiczne ewoluują od dzieciństwa do dorosłości.  

Było to pierwsze w Polsce spotkanie, które miało na celu omówienie niezwykle istotnego zagadnienia potencjalnego wpływu chorób neurologicznych wieku dziecięcego na dorosłe życie pacjenta. Bardzo dziękujemy Państwu za duże zainteresowanie Konferencją.

   

 

Kierownictwo naukowe nad tym niezwykle ważnym wydarzeniem sprawowali prezesi Polskiego Towarzystwa Neurologicznego  – prof. dr hab. n. med. Wojciech Kozubski oraz Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej – prof. dr hab. n. med. Barbara Steinborn. Konferencja zgromadziła grono najwybitniejszych wykładowców z kraju, którzy przygotowali wykłady omawiające najszerzej dyskutowane w ostatnim czasie tematy i zagadnienia. Szczególne zainteresowanie wzbudziła sesja Nowe zalecenia w diagnostyce i leczeniu stwardnienia guzowatego, której przewodniczył prof. dr hab. n. med. Sergiusz Jóźwiak. Wykłady podczas tego panelu poruszyły wiele nowych zagadnień dotyczących leczenia stwardnienia guzowatego i wzbudziły duże zainteresowanie słuchaczy.

 

 

Podczas konferencji odbyła się również zbiórka publiczna połączona z aukcją obrazów na rzecz dzieci z chorobami neurologicznymi będących pod opieką Fundacji Patria.  Organizatorem akcji charytatywnej był Komitet „Po Godzinach” składający się z poznańskich artystek amatorek, które przekazały swoje obrazy na aukcję. Inicjatorkami akcji, a zarazem autorkami obrazów, były: Katarzyna Habrych, Wanda Jabłońska, Aleksandra Jarno , Ewa Jędrzejewska, Magdalena Jurga, Ewa Kozubska, Mariola Kwarta, Maria Sibila. Łączny dochód ze zbiórki to 5467,16 zł. Całość kwoty została przekazana na konto Fundacji Patria. Mamy nadzieję, że zebrana kwota choć w części przyczyni się do zrealizowania tych planów!

Na zakończenie pierwszego, intensywnego dnia obrad, na uczestników konferencji czekały wrażenia kulturalne – występ Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego w niezwykle efektownym przedstawieniu "Tango z Lady M".

 

W konferencji wzięło udział blisko 300 osób. Bardzo dziękujemy Państwu za uczestnictwo i pozytywne opinie na temat wysokiego poziomu merytorycznego i organizacyjnego Konferencji.

Zespół SYMPOSION