Symposion

Rejestracja »
Pediatria na Podlasiu

List powitalny

Wielce Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy


    W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego serdecznie zapraszam Państwa do udziału w Konferencji Naukowej „Pediatria na Podlasiu”, która odbędzie się w dniach 9-10 września 2011 r. w Białowieży. Konferencja jest organizowana przez Klinikę Pediatrii i Zaburzeń Rozwoju Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.
    Tematyka naukowa Konferencji obejmuje aktualne zagadnienia medycyny wieku rozwojowego, ważne w codziennej praktyce klinicznej i w pracy lekarzy placówek podstawowej opieki zdrowotnej. W trzech sesjach naukowych przedstawione zostaną współczesne problemy gastroenterologii i żywienia dzieci zdrowych i chorych, aktualne zagadnienia z zakresu wybranych chorób infekcyjnych, metody ich diagnozowania i prawidłowego leczenia. W ostatniej sesji omówione zostaną postępy w zakresie immunoprofilaktyki czynnej – szczepień ochronnych u dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Przedstawione zostaną zarówno naukowe, jak i praktyczne nowości współczesnej wakcynologii, nowe rejestracje szczepionek obowiązkowych i zalecanych. Sesje naukowe poprowadzą oraz wykłady wygłoszą wybitni specjaliści z różnych dziedzin pediatrii i medycyny z wielu ośrodków akademickich w Polsce. W panelach dyskusyjnych, które odbywać się będą po każdej sesji, również Państwo będdą mogli brać czynny udział, zadając pytania ekspertom lub dzielić się własnymi doświadczeniami z zakresu omawianych zagadnień.
    Mam ogromną nadzieję, że spotkanie naukowe w samym sercu Puszczy Białowieskiej, w porze roku, kiedy mieni się ona najpiękniejszą paletą barw, dostarczy wszystkim Państwu nie tylko szerokiej, nowoczesnej wiedzy merytorycznej, ale także pięknych wrażeń podczas spotkań towarzyskich oraz przeżyć estetycznych w tym unikalnym miejscu Polski.
    Bardzo serdecznie zapraszam Państwa i zachęcam do udziału w tej Konferencji Naukowej Pediatrów i przyjaciół pediatrii.

Do zobaczenia w Białowieży!

Z poważaniem

prof. dr hab. n. med. Janina Danuta Piotrowska-Jastrzębska

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys