Symposion

Rejestracja »

List powitalny

Szanowni Państwo,

już po raz siódmy mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji Kontrowersje w Pediatrii, która odbędzie się w dniach 31 stycznia - 1 lutego 2014 roku w Krakowie w Auditorium Maximum UJ, przy ulicy Krupniczej 33.

Jednym z głównych założeń konferencji jest wykazanie najważniejszych problemów i wyzwań, przed którymi stają lekarze pediatrzy w swojej codziennej praktyce. Wspólnie ze znakomitymi wykładowcami staramy się przedyskutować te najbardziej aktualne i budzące kontrowersje zagadnienia z zakresu pediatrii, a także wypracować stanowiska w tych problematycznych kwestiach.

W tym roku VII Kontrowersje w pediatrii obejmą zagadnienia dotyczące subklinicznej niedoczynności tarczycy, boreliozy i chorób odkleszczowych, bezpieczeństwa nerek w farmakoterapii, bólu w klatce piersiowej, a także ostrego brzucha. Poruszymy także kontrowersyjny temat używania marihuany przez dzieci i młodzież. Po raz drugi chcielibyśmy zaproponować Państwu udział w międzynarodowej konferencji Current Controversies in Neonatology, która zaplanowana jest na 1 lutego 2014 roku. Tegoroczna konferencja neonatologiczna dotyczyć będzie zagadnień leczenia preparatami krwiopochodnymi, postępowaniu w drgawkach oraz we wstrząsie u noworodka, a także profilaktycznego stosowania antybiotyków i leków przeciwgrzybiczych w oddziale intensywnej terapii noworodka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji. 

Prof. dr hab. n. med. Jacek J. Pietrzyk

Kierownik Kliniki Chorób Dzieci Katedry Pediatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum

 

 

 

 

 

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys