Symposion

Rejestracja »

List powitalny

Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy,


  po raz drugi w imieniu Komitetu Naukowego mam wielką przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Dotknij Pediatrii w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, podczas której postaramy się – jak zawsze – wyjść na przeciw Państwa oczekiwaniom, pozostając wiernymi dotychczasowym założeniom dostarczania najnowszych, konkretnych, gotowych do natychmiastowego użycia w codziennej praktyce informacji, przedstawionych w sposób zwięzły i jasny.

  Zaufanie, jakim nas Państwo obdarzacie, powoduje, że wszyscy wykładowcy z wielką przyjemnością i entuzjazmem deklarują chęć podzielenia się najnowszą wiedzą w konkretnych dziedzinach pediatrycznych i w dziedzinach pokrewnych.

  Spotkanie odbędzie się w szczególnej atmosferze pięknego Kazimierza nad Wisłą, renesansowej perełki zatopionej wśród malowniczych pejzaży nadwiślańskich – uroki tego miejsca będziemy mogli podziwiać w  pełnej wiosennej krasie. Spotkanie to stanowić będzie wyśmienitą okazję do lepszego wzajemnego poznania się wykładowców i uczestników oraz stworzy możliwość nawiązania wielu nowych kontaktów.

  W tym roku Konferencja będzie gościć także ważne wydarzenie, jakim będzie powołanie Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej, do którego każdy  uczestnik Konferencji, jeśli tylko będzie miał ochotę, będzie mógł wstąpić. Nie tak często zdarza się możliwość bycia członkiem-założycielem!

  Z tego względu w programie tegorocznej edycji w znacznej części skupimy się na problemach pneumonologii dziecięcej, gdyż te zagadnienia stanowią trzon codziennych konsultacji pediatrycznych.

  W trakcie zajęć warsztatowych będzie można dosłownie dotknąć problemów spirometrii i aerozoloterapii pediatrycznej, przedstawianych przez wybitnych specjalistów.

  W spotkaniach z ekspertami postaramy się odpowiedzieć na szereg odwiecznych dylematów, jakie mają pediatrzy w zakresie stomatologii dziecięcej, właściwego prowadzenia terapii niedokrwistości niedoborowej, czy posługiwaniu się tabelami określającymi normy wzrastania. Dowiemy się również, jak realizować kalendarz szczepień u dzieci z różnymi formami chorób o podłożu  alergicznym.

  Wreszcie w wykładzie inauguracyjnym zapoznamy się z innym spojrzeniem na posługiwanie się promowanymi od kilku lat wynikami tzw. medycyny opartej na faktach. Wybitny filozof  będzie starał się odpowiedzieć na pytanie, czy stoją one w sprzeczności z naszymi własnymi doświadczeniami? Natomiast wybitny pneumonolog dziecięcy pokaże nam praktyczne współistnienie tych dylematów w trakcie leczenia zapalenia płuc.

  Nieprzypadkowo na termin Konferencji wybraliśmy weekend na przełomie maja i czerwca, obejmujący Dzień Dziecka. Pragniemy stworzyć Państwu możliwość uczestnictwa w tym znaczącym i bardzo przydatnym w codziennej pracy wydarzeniu fachowym, o unikalnym charakterze merytorycznym, tak, aby wyjeżdżając z domu na szkolenie, nie mieli Państwo poczucia winy z powodu pozostawienia swoich bliskich w domu. Przeciwnie – zachęcamy do tego, by zabrać ich ze sobą do pięknego Kazimierza. Na pewno nie będą się nudzić w trakcie, gdy my będziemy doskonalić naszą wiedzę.

  Z myślą o nich zaplanowaliśmy spotkanie z twórczością legendy polskiej piosenki – Czesławem Niemenem. Piosenki wykonane w interpretacji jego córki Natalii Niemen na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

  Poza tym będziemy wspólnie biesiadować, spacerować nad Wisłą, dyskutować, niekoniecznie zawsze fachowo, i przede wszystkim cieszyć się tym, że jesteśmy razem w tej pięknej scenerii. 

  Miejscem obrad będzie, tak jak podczas poprzedniej edycji, znany hotel Król Kazimierz, który zapewnia bardzo dobre warunki do organizacji Konferencji.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie. Do zobaczenia w Kazimierzu!
 

   
 

Prof. zw. dr hab. n. med. Wojciech Służewski

Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Kierownik III Katedry Pediatrii Wydziału Lekarskiego I
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 

   

Konferencja została połączona z sesją założycielską Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej.

Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym zaproszeniem!

   

OFICJALNE ZAPROSZENIE

   

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys