Symposion

Rejestracja »
III Krakowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne

Imprezy

W piątkowy wieczór zapraszamy Państwa na koncert grupy Gosia Markowska Band.


Gosia Markowska Band
to zespół o niepowtarzalnym, charakterystycznym stylu i brzmieniu, którego znakiem rozpoznawczym są nastrojowe oraz niepozbawione muzycznej ekspresji i dynamiki, autorskie kompozycje, jaki i popularne utwory jazzowe w nowoczesnej aranżacji. Grupa powstała w 2006 r. i jest efektem współpracy wielu bardzo cenionych muzyków. Ma na swoim koncie liczne koncerty w kraju i za granicą

W trakcie wieczoru inauguracyjnego zostanie zaprezentowany projekt cieszący się ogromnym zainteresowaniem: Agnieszka Osiecka – inaczej.

Zespół przypomni piękne piosenki Pani Agnieszki, do których muzykę w większości pisał Seweryn Krajewski – „Ludzkie gadanie”, „Niech żyje bal”, „Wariatka tańczy”, „Szpicbródka”. Nowe aranżacje pozwalają tchnąć w te piosenki trochę romantyzmu, lekkości i  innego brzmienia,  ale zawsze będą to te same piękne, wzruszające teksty Agnieszki Osieckiej.

 

Wstęp na koncert na podstawie identyfikatorów.

 

W zespole Gosia Markowska Band grają:

 

Małgorzata Markowska

Jest krakowską wokalistką , flecistką muzykiem. Muzyka jazzowa towarzyszy jej od samego początku  drogi artystycznej. W swoim śpiewaniu szuka oddechu od codzienności i stara się tym dzielić z publicznością. Brała udział w wielu festiwalach m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu, w Festiwalu Jazzowym w Siedlcach, w Głogowie, jak i na Festiwalu Złota Tarka w Iławie. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Węgrzech, w Kanadzie oraz  w wielu miastach Polski.  Ma na koncie współprace ze studiami nagrań,  gdzie nagrywała spoty reklamowe do rozgłośni radiowych w całej Polsce. Wspólny projekt „Śrubki" z Michałem Jurkiewiczem Kubą Badachem, Grzegorzem Turnauem, Zbigniewem Wodeckim, Dorotą Miśkiewicz zaowocował wieloma koncertami. Współpraca z Włodzimierzem Korczem podczas nagrań programu TVP 2 „Kraj się śmieje”.

 

Grzegorz Sieradzki

Muzyk, wokalista, pianista, zajmujący się również muzyką filmową. Jest producentem wielu płyt, pracuje w studiu SPOT, gdzie realizuje muzykę do takich filmów jak „Kochaj i tańcz” , „Prawo Agaty” i wielu innych.

 

Józef Michalik

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie kontrabasu, muzyk o dużym doświadczeniu symfonicznym i jazzowym. W latach 1985–1997 solista Orkiestry PR i TV w Krakowie. Obecnie współpracuje z gwiazdami polskiej estrady: Grzegorzem Turnauem, Włodzimierzem Młynarskim, Januszem Radkiem, Włodzimierzem Korczem, Agnieszką Chrzanowską; współpracował również z Markiem Grechutą.

 

Damian Niewiński

Muzyk, perkusista, o niesamowitej energii scenicznej, muzyk sesyjny. Ma na swoim koncie wiele projektów płytowych .

 

Marek Krupa

Muzyk, saksofonista /tenor, alt/, akordeonista. Ma na swoim koncie niezliczoną liczbę koncertów m.in.  z zespołem Kulturka, programy telewizyjne, reklamy radiowe. Posiada swój rozpoznawalny styl gry na saksofonach.

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys