Symposion

Rejestracja »

List powitalny

Szanowni Państwo, Drodzy: Koleżanki i Koledzy,

Receptory dla hormonów zlokalizowane są niemalże we wszystkich tkankach naszego organizmu, a równowaga hormonalna jest gwarantem homeostazy całego ustroju. W związku z tym każda endokrynopatia, poprzez swój bezpośredni bądź pośredni wpływ na szereg układów i narządów, staje się problemem interdyscyplinarnym.

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy konferencję „Choroby tarczycy jako problem interdyscyplinarny”. Zachęceni szerokim zainteresowaniem jak i entuzjastycznym przyjęciem licznego grona uczestników, z jakim spotkał się nasz poprzedni projekt, wychodzimy naprzeciw napływającym do nas sugestiom, aby stała się ona początkiem cyklu zjazdów o charakterze interdyscyplinarnym. Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie, zatytułowane tym razem “CHOROBY ENDOKRYNOLOGICZNE JAKO PROBLEM INTERDYSCYPLINARNY”.

Podobnie jak poprzednio, pragniemy aby to spotkanie stało się forum wymiany doświadczeń, myśli, poglądów i wątpliwości, które rodzą się w trakcie naszej codziennej pracy. Ciekawa tematyka i możliwość praktycznej weryfikacji naszych wątpliwości może być wartościową ofertą nie tylko dla zajmujących się endokrynologią w ramach swojej specjalności. Endokrynologia dynamicznie się rozwija i stale rozszerza swoje pole działania, co nierzadko sprawia wiele trudności zarówno w kontekście diagnostyki, interpretacji wyników badań jak i decyzji leczniczych, niezależnie od uprawianej specjalności. Wymaga także od nas ciągłego doskonalenia naszej wiedzy ale także budowania umiejętności współpracy z przedstawicielami innych dyscyplin medycznych i współdecydowania o dalszym losie chorego.

Udało nam się zaprosić do udziału w spotkaniu szerokie grono wybitnych postaci nauk medycznych, reprezentujących szereg towarzystw naukowych.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód, dla którego pragniemy zachęcić państwa do współuczestnictwa w naszym spotkaniu, albowiem chcielibyśmy tą konferencją uczcić 70-lecie urodzin naszego nauczyciela, wybitnego endokrynologa, organizatora wielu spotkań i konferencji endokrynologicznych, w których wielokrotnie uczestniczyliśmy, kierownika Kliniki Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu - prof. Jerzego Sowińskiego.

Zapraszamy i do zobaczenia  w październiku!

Prof. UM dr hab. med. Marek Ruchała

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys