Symposion

Akademia Umiejętności Psychologicznych Lekarza

Akademia Umiejętności Psychologicznych Lekarza

Szanowni Państwo,

 

organizując od kilku lat szkolenia w ramach Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, zawsze staramy się wychodzić naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom. Pragniemy, by program naszych spotkań oscylował wokół aktualnych i istotnych kwestii,  z którymi stykacie się Państwo w swojej codziennej pracy.

 

Zbierając Państwa opinie po wszystkich spotkaniach organizowanych w ramach Podyplomowych Szkół PTA i PTP, zetknęliśmy się z wieloma głosami zwracającymi uwagę na niezwykle istotną rolę aspektów psychologicznych w pracy lekarza. By wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zaprosiliśmy do współpracy zespół Laboratorium Psychologii Zdrowia w Grupie Firm Doradczych Values, pod kierownictwem Jacka Santorskiego, by specjalnie na potrzeby Podyplomowych Szkół PTA i PTP w 2014 roku przygotował sesję Akademia Umiejętności Psychologicznych Lekarza.


Zespół Jacka Santorskiego posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla lekarzy – w ciągu ostatnich kilkunastu lat zorganizował wiele kompleksowych programów m. in. dla pediatrów, lekarzy rodzinnych/pierwszego kontaktu, diabetologów, nefrologów, epileptologów, reumatologów. Mamy nadzieję, że Akademia Umiejętności Psychologicznych Lekarza okaże się dla Państwa cennym źródłem wiedzy, którą wykorzystacie Państwo w swojej codziennej praktyce. Do zobaczenia!

 

 

                                                                                                              Zespół Symposion

 

Czym jest Akademia Umiejętności Psychologicznych Lekarza?

 

Akademia Umiejętności Psychologicznych Lekarza to wspólny projekt Symposionu oraz zespołu Laboratorium Psychologii Zdrowia w Grupie Firm Doradczych Values pod kierownictwem Jacka Santorskiego. Hasło przewodnie tych spotkań będzie brzmiało: ,,Co zrobić, żeby pacjentowi chciało się chcieć” – wykwalifikowani trenerzy podpowiedzą, jak motywować ,,trudnego” pacjenta, by stosował się do wskazań dotyczących leczenia.

 

Właściwa współpraca z pacjentem i jego zaangażowanie decydują o efektywności leczenia – compliance, adherence i empowerment związane są z jakością życia pacjenta. Na powodzenie leczenia mają wpływ: przyjęty przez nas model terapii, dobór leków oraz jakość relacji  lekarza z pacjentem (i jego rodziną w przypadku pediatrii). Z kolei jakość relacji zależy od sposobu bycia lekarza oraz jego umiejętności komunikacji i wywierania wpływu. W trakcie wykładu wykwalifikowani specjaliści przypomną  metody pracy z pacjentem i jednocześnie powiedzą, jak zadbać o siebie, by bronić się przed wypaleniem i BYĆ z pacjentem w taki sposób, który go motywuje i zachęci do współpracy w leczeniu.

 

Tematy wystąpień w roku 2014:


Wariant na Podyplomową Szkołę Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego:

JAK BYĆ, żeby pacjenci chcieli chcieć. JAKOŚĆ ŻYCIA LEKARZA, JAKOŚĆ ŻYCIA PACJENTA
i JAKOŚĆ RELACJI lekarza z pacjentem i jego rodziną.


Wariant na Podyplomową Szkołę Polskiego Towarzystwa Alergologicznego:

JAK BYĆ, żeby pacjenci chcieli chcieć. JAKOŚĆ ŻYCIA LEKARZA, JAKOŚĆ ŻYCIA PACJENTA
i JAKOŚĆ RELACJI lekarz – pacjent.

Symposion

ul. Obornicka 229, 60-650 Poznań
tel. 61 662 81 70, fax 61 662 81 71

symposion.pl

realizacja: insys