Aktualności

Ponad 600 lekarzy uczestniczyło w miniony weekend w VII Kursie Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych w Ossie

7–9 kwietnia br. w Hotelu Ossa Congress & SPA odbył się, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne, VII Kurs Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był Prezes PTE, Pan Profesor Andrzej Milewicz, a przewodniczącym Komitetu Naukowego, Pan Profesor Jerzy Sowiński.

W programie VII Kursu znalazły się sesje prowadzone przez wybitnych specjalistów zajmujących się chorobami nadnerczy, tyreologią, endokrynologią podwzgórza i przysadki, ginekologią endokrynologiczną, andrologią oraz guzami neuroendokrynnymi. Kilka sesji poświęcono problemom diabetologicznym. Zorganizowano ciekawe debaty, sesje pro i kontra, Spotkania z Ekspertami oraz prezentacje ciekawych przypadków.

W piątek 8 kwietnia odbyły się Warsztaty Ultrasonograficzne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników Kursu.

W trakcie Spotkania miało także miejsce zebranie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz spotkanie Zespołów Redakcyjnych podręcznika Endokrynologia i czasopisma Endokrynologia Polska.

Sesjom towarzyszyły długie, burzliwe dyskusje.

Złotym Partnerem Kursu była firma MERCK, a Głównymi Partnerami: BERLIN-CHEMIE MENARINI, IPSEN, NOVARTIS ONCOLOGY oraz NOVO NORDISK. Partnerem Biznesowym – AUDI.

Fotorelacja

Powrót do aktualności