Aktualności

Liczne grono specjalistów wzięło udział w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Kontrowersje w Nowotworach Neuroendokrynnych

W dniach 28-29 marca 2014 r. w Katowicach obyła się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Kontrowersje w Nowotworach Neuroendokrynnych. Spotkanie zgromadziło 243 uczestników.

Organizatorem Konferencji była Klinika Endokrynologii Katedra Patofizjologii i Endokrynologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pod auspicjami Polskiej Sieci Guzów Neuroendokrynnych oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologii Klinicznej i Polskiego Towarzystwa Patologów.
 

Konferencja była kolejnym spotkaniem polskich i zagranicznych ekspertów reprezentujących różne dziedziny medycyny, zajmujące się problematyką nowotworów neuroendokrynnych układu pokarmowego i płuc.
 

Sympozjum poprzedzały warsztaty patomorfologiczne, które w ankietach otrzymały bardzo dobre opinie uczestników. Po nich odbyła się sesja z udziałem gości – zagranicznych naukowców – prof. Martyn Caplin (Londyn, Wielka Brytania) oraz prof. Kjell Oberg (Uppsala, Szwecja).
 

Poza tradycyjnymi sesjami naukowymi w programie znalazły się również sesje interaktywne – dwie sesje „Tumor Board” oraz dwie sesje „Pytanie do eksperta”, podczas których Uczestnicy mogli zadawać nurtujące ich pytania zespołowi wybitnych specjalistów.
 

Żywimy nadzieję, iż konferencja w Katowicach spełniła Państwa oczekiwania i zachęcamy do zapoznania się z poniższą fotorelacją.

 

Powrót do aktualności